Jump to content
uzayblg

slackware 13.37 için MySQL ayarları

Recommended Posts

slacware yeni kurulunca bu işlemi yapmak gerekiyor mv /etc/my-small.cnf /etc/my.cnf (slackware 14 için= mv /etc/MySQL/my-small.cnf /etc/MySQL/my.cnf) chown -R MySQL.MySQL /var/lib/MySQL mysql_install_db chown -R MySQL.MySQL /var/lib/MySQL/MySQL sh /etc/rc.d/rc.mysqld start veya /usr/bin/mysqld_safe & *********************************************************************************** Kullanıcı işlemleri Mysqle bağlanma kullanıcı adını ve şifremizi gireriz MySQL -u root -p Enter password: şifremiz MySQL> Ve mysqle bağlanmış oluruz ***************************************************************** MySQL de kullanıcı ekleme ve parola verme kullanıcıyı veri tabanıyla ilişkilendirme işlemleri Mysqli bağlandıktan sonra aşağıdaki gibi komutları kullanırız Root parolasını tanımlama mysqladmin -u root password şifre parolayı değiştirme işlemi mysqladmin -u root -p'eski şifre' password yeni şifre -p harfinden sonra boşluk olmamalıdır Kullanıcı ekleme ve Kullanıcıyı veri tabanıyla ilişkilendirme MySQL> grant all on testdb.* to kullanıcıadı@localhost identified by 'şifre'; MySQL> flush privileges; böylece kullanıcı ve veritanı ilişkilendirme işlemini yapmış olduk Kullanıcıya yalnızca okuma hakkı verilecekse aşağıdaki işlem yapılmalıdır MySQL> grant select on testdb.* to kullanıcıadı@localhost identified by 'şifre'; MySQL> flush privileges; mevcut olan kullanıcımız veri tabanı ile ilişkilendirilecekse aşağıdaki komutu uygulamalıyız MySQL> grant all on testdb.* to kullanıcıadı@localhost; MySQL> flush privileges; veri taban? oluşturma komutu MySQL>create datebase testdb; var olan veri tabanını görme komutu MySQL>show datebases; Veri tabanına bağlanma komutu use testdb;

• Like 1

Benim ilk göz ağrım Slack. Uzun zamandır Debian kullandığım için Slack'ın son durumundan bihaberim. Bir ara tekrar incelesem fena olmayacak. Yeni kullanıcılar için yararlı olacak bilgiler. Bilgiler için teşekkürler.

Benim ilk göz ağrım Slack. Uzun zamandır Debian kullandığım için Slack'ın son durumundan bihaberim. Bir ara tekrar incelesem fena olmayacak. Yeni kullanıcılar için yararlı olacak bilgiler. Bilgiler için teşekkürler.

Ben Teşekkür ederim bana bilgilerimi paylaşma fırsatı verdiğiniz için

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...