Jump to content
bluecorner

FreeBsd Sapıtma Sorunu

Recommended Posts

Selamun Aleyküm

Değerli arkadaşlarım.

Bu konuda hiç kimsenin bilgisi yok, yada bilipte paylaşmak istemiyorlar.

Metin2 oyunun pvp serverini kurdum.

Oyunun database dosyaları FreeBSD ile entegre edilmiş .vhd dosyası halinde 6Gb boyutunda.

Bunu Virtual pc programı ve buna benzer diğer programalrla açabiliyorum.

servere ./start komutunu verdikten sonra.

connect: Operation timed out

yazıyor yazıyor 7 adet dedikten sonra oyuna girilebiliyor.

buraya kadar herşey normal.

Sorun Aşağıdaki resimlerde belli oluyor.

bu hata oyuna 40 kişinin üzerinde girilmeye çalışıldığında yada

1saat gibi bir süre geçtikten sonra geliyor. Ve ondan sonra bidaha oyuna yeni giriş yapılamıyor.

Veyahut oyunda olanalrda oyundan düştüklerinde tekrar giriş yapamıyorlar.Sunucu kapalı gözüküyor.

Yardımlarınızı Bekliyorum.Saygılarımla.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Sunucu üzerinde loglara bakmadan bir şey söylemek zor. Aynı sitemi kullananlar varsa daha kolay yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.

sen neye bakmak istiyorsan söyle ben herşeyi gösteririm sana. gerekirse teamla girer bakarsın.aynı sistemi kullanan bi çok kişi var ama ya onlarda bu sorun olmuyor yada farketmiyorlar. kısaca bu sorun bi benim başımda var.iletişim kurabilirseniz sevinirim saygılar.

sen neye bakmak istiyorsan söyle ben herşeyi gösteririm sana.

gerekirse teamla girer bakarsın.aynı sistemi kullanan bi çok kişi var ama ya onlarda bu sorun olmuyor yada farketmiyorlar.

kısaca bu sorun bi benim başımda var.iletişim kurabilirseniz sevinirim saygılar.

FreeBSD'yi windows üzerinde mi çalıştırıyorsunuz?

Doğrudan bilgisayara BSD kurarak yapamıyormusunuz?

Tam nasıl çalıştığından emin değilim onun için soruyorum. :)

Sevgili adminim konuda ilk mesajımda, "Oyunun database dosyaları FreeBSD ile entegre edilmiş .vhd dosyası halinde 6Gb boyutunda. Bunu Virtual pc programı ve buna benzer diğer programlarla açabiliyorum." Diye yazmıştım. Yani FreeBSD ile oyunun database dosyalarını birleştirmişler bunu yapanda çin halkından "rain" kodadlı birisi. biz sadece videoalrı izleyerek uygulama yapıyoruz.aslında zor değil FreeBSD hakkında hiçbişey bilmiyordum bu oyun sayesinde az da olsa bişeyler öğrendim.

Sevgili adminim konuda ilk mesajımda,

"Oyunun database dosyaları FreeBSD ile entegre edilmiş .vhd dosyası halinde 6Gb boyutunda.

Bunu Virtual pc programı ve buna benzer diğer programlarla açabiliyorum."

Diye yazmıştım.

Yani FreeBSD ile oyunun database dosyalarını birleştirmişler bunu yapanda çin halkından "rain" kodadlı birisi.

biz sadece videoalrı izleyerek uygulama yapıyoruz.aslında zor değil FreeBSD hakkında hiçbişey bilmiyordum bu oyun sayesinde az da olsa bişeyler öğrendim.

Entegre edilmiş dediniz ama öyle değil.

FreeBSD üzerine kurulu ve siz onu Win üzerinde emule ediyorsunuz.

Sistemi doğrudan FreeBSD üzerine kurarsanız sorun yaşamazsınız. Hiç bir şey yapamıyorsanız kurulu sşstemi FreeBSD üzerinden ayıklayın ve FreeBSD kurulu sisteme ekleyin.

Entegre edilmiş dediniz ama öyle değil.

FreeBSD üzerine kurulu ve siz onu Win üzerinde emule ediyorsunuz.

Sistemi doğrudan FreeBSD üzerine kurarsanız sorun yaşamazsınız. Hiç bir şey yapamıyorsanız kurulu sşstemi FreeBSD üzerinden ayıklayın ve FreeBSD kurulu sisteme ekleyin.

Bana bu konuda yardım edebilirmisiniz?

sizinle iletişim kurabilmem açısından msn versem sorun olmaz umarım. msn: mie_42@msn.com

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...