Jump to content
HeaveN

Hangi Linux Dağıtımını kullanıyorsunuz

Recommended Posts

[marquee]SuSe en çok kullanılan Linux İşletim Sistemi Sürümdür SuSe kullanan birçok kullanıcı tanıyorum ve oyumu SuSe ye verdim :)[/marquee]

Ben şu anda Pardus kullanıyorum... Ayrıca Kubuntu da yüklü... Bir arkadaşım Pardus için "Debian tabanlıdır," demiş ama, Pardus Debian tabanlı değil... Hatta Pardus ilk çıktığında bir sürü insan, Pardus'un Debian tabanlı olmamasını eleştirmişti... Zaten Debian tabanlı olsa .deb paketlerini desteklerdi... Selamlar, saygılar...

pardus debian tabanlı degildir linux distroda belli ben dagıtımlarda ubuntuyu tercih ediyorum debian tabanlıdır ama yinede hic bir debian tabanlı da olsa debiandaki olanakları sunmaz.Dunyada debian nın hatırı sayılır bir kullanıcı grubu var ve destek cok fazla neredeyse linux cekirdegiyle aynı sene dogdu desek yeridir.Ama adamlar debiannın reklamını yapamıyorlar

Resmi ekleyen Pardusa gelince herhangi bir dagıtım altına girmeyip direk cekirdekten bir dagıtım yapmalarını takdir ediyorum cesaretli davranıyorlar daha bircok hata mevcut ama ben inanıyorum .Pardusun ilerlemesine daha cok var

FEDORA 8 yükledim, PARDUS 2008 i de bekliyorum. Hayırlı olsun.

Bu arada Fedora 9 Alpha sürüm çıkmış ama daha deneyemedim.

öncelikle herkese selam. Notebook bilgisayarıma ikinci işletim sistemi olarak Pardus 2008 kurdum ama birincisini neredeyse unuttum. B) Pardus ekibine teşekkürler :thumbup:

Yukarıdaki iletilerimden birinde HDD'ye kurulum için SuSE, Live CD olarak çalıştırmak için ise Knoppix Live kullanıyorum diye yazmıştım. 2 hafta kadar önce ofisteki ve evdeki bilgisayarlara 2. işletim sistemi olarak Ubuntu kurdum ve çok memnun kaldım. Program ekle/kaldır özelliği ve güncellemeler de gayet pratik ve kolay tasarlanmış. Ancak şöyle de bir sorun var.. Ethernet kartından kablo bağlayarak internete rahatlıkla bağlanabiliyorum. Ama evde wireless modeme kablosuz bağlanmak istediğimde donanımı bulamıyor. Bu işi bir türlü çözemedim... :( Bu işi de halledebilirsem ana işletim sistemim Ubuntu olacak ve Windows'u 2. işletim sistemi olarak kullanmaya başlayacağım :)

Slackware gibi hiç bir dağıtımda rahat etmemiştim taki pardus çıkana kadar.Bilgisayarım bozulmadan önce Slackware 10 ve Pardus 1 beta yüklüydü.Slackware gayet iyi konfigüre edilmişti.Kendi kernelimi falan derlemiştim.Şimdi anakartım yanmasaydı bu mesajı başkasının bilgisayarından değil kendi bilgisayarımdan slackware im den yazıyor olacaktım.

slakware tabanlı slax

kullanıyorum

ve suanda bu mesajıda slasx tan yazıyorum

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...