Jump to content
cuneyt

Kaç kişi Online

Recommended Posts

Aradığım script tam olarak bu değil aslında aradığım diyelim 3 bilgisayar var ama aynı int hattını kullanıyorlar bu 3 bilgisayardan da x sayfasına girildiğinde online kişi olarak 3 göstermesi Birkaç script buldum ama hepsi de IP ye bakıyor int hattı ortak olduğu için de kaç makineden aynı anda girilirse girilsin sayac 1 gösteriyor

Aradığım script tam olarak bu değil aslında

aradığım

diyelim 3 bilgisayar var ama aynı int hattını kullanıyorlar bu 3 bilgisayardan da x sayfasına girildiğinde

online kişi olarak 3 göstermesi

Birkaç script buldum ama hepsi de IP ye bakıyor

int hattı ortak olduğu için de kaç makineden aynı anda girilirse girilsin sayac 1 gösteriyor

Siteye bağlananlar yerel olduğu sürece yapamazsınız. Web siteleri web'deki sitelerin WAN'a açılan ilk ip adresine bakarlar.

Peki bilgisayara bir cookie braksa ve cookie gore sayım yapsa olmaz mı? yani ıp saymayacak bilgisayar sayacak? başka bir cozum yolu bulamadım... biraz araştırdım PHP de SESSIONID diye bir kod ile yapılıyomus glb SESSIONID de cookie oluşturuyo yanılmıyosam.. ama nasıl kullanılır nasıl yapılır bilemiyorum..

Peki bilgisayara bir cookie braksa ve cookie gore sayım yapsa olmaz mı?

yani ıp saymayacak bilgisayar sayacak?

başka bir cozum yolu bulamadım...

biraz araştırdım PHP de SESSIONID diye bir kod ile yapılıyomus glb

SESSIONID de cookie oluşturuyo yanılmıyosam..

ama nasıl kullanılır nasıl yapılır bilemiyorum..

Senin dediğin gibi olsa üye her girip çıktığında yeni bir üyeymiş gibi işlem görünme ihtimali var.

Cookie ve Session zaten scriptlerde kullanılıyor.

Nasıl bir site de kullanmak istiyorsun bu özelliği?

O script için ek bir üye sayma eklentisi yapılabilir.

Kendi sitemde kullanmak istiyorum Sitemde bir radyo var Radyoyu kaç kişi dinliyor görmek istiyorum.. Sabit ip li bir int hattımız var, şu anda kullandığım script sabit ip olduğu için pek işe yaramıyor script radyo sayfasından kaçtane açık göstersin veya Kaç bilgisayardan radyo ayfası açık onu göstersin bilmiyorum hangisi daha kolay olur, yada olur mu...

Kendi sitemde kullanmak istiyorum

Sitemde bir radyo var

Radyoyu kaç kişi dinliyor görmek istiyorum..

Sabit ip li bir int hattımız var, şu anda kullandığım script sabit ip olduğu için pek işe yaramıyor

script radyo sayfasından kaçtane açık göstersin

veya

Kaç bilgisayardan radyo ayfası açık onu göstersin

bilmiyorum hangisi daha kolay olur, yada olur mu...

Yerel ağda kullanacaksan ufak bir script yazılması lazım ve sayfaya bağlananların ip adreslerini alıp gösterecek. PHP ile kullanılabilecek güzel Server değişkenleri var mesela;

REMOTE_ADDR = ipdaresini alır

REMOTE_PORT = port numarasını alır vs.

Ama web sayfası dışarıda bir yerde olduğu zaman bu işe yaramaz. O zamanda siteye login olanların sayısından bulman lazım.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...