Jump to content
MolenBeek

irq 5:nobody cared

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.. sata ya bağlanamıyorum.. servere restart çekiyorum..2-3 dk bağlı kalıyor sonra kopuyor.. ve hata aşağıdaki [root@xxxxxxx ~]# irq 5: nobody cared (try booting with the "irqpoll" option) Call Trace: <IRQ> <ffffffff8014e210>{__report_bad_irq+48} <ffffffff8014e2f2>{note_interrupt+122} <ffffffff8014dc0c>{__do_IRQ+183} <ffffffff8010d30d>{do_IRQ+57} <ffffffff80108a30>{default_idle+0} <ffffffff8010ad58>{ret_from_intr+0} <EOI> <ffffffff8047f678>{thread_return+90} <ffffffff80108a5f>{default_idle+47} <ffffffff80108c67>{cpu_idle+98} <ffffffff806868cd>{start_kernel+432} <ffffffff806862c4>{x86_64_start_kernel+472} handlers: [<ffffffff803c7ce0>] (nv_interrupt+0x0/0xac) Disabling IRQ #5 ata1: command 0xea timeout, stat 0x50 host_stat 0x0 ata1: command 0x35 timeout, stat 0x50 host_stat 0x4 ata1: command 0xea timeout, stat 0x50 host_stat 0x0 ata1: command 0x25 timeout, stat 0x50 host_stat 0x4 ata1: command 0xea timeout, stat 0x50 host_stat 0x0 server sahibi de mesajlarıma cevap vermiyor.. sorun ne olabilir.. cevaplarınızı bekliyorum.

Disk cevap vermiyor görünüyor. Donanımsal sorun olabilir bu durumda restart etmenizde mümkün olmayabilir. Sunucu size aitse kontrol panelinizden DC'ye restart isteği gönderin veya sunucu size ait değilse sunucu admine ulaşmaktan başka seçeneğiniz yok.

yani root girişi herşeye yetkim var.. ama sahibi ben değilim tabiki. dedicated server kiralamıştım..cevap çektim merkeze ama cevap bekliyorum

Hataya neden olan servisleri öldürerek sunucuyu restart edebilirsin belki. PM'den bilgileri iletirsen göz atabilirim.

Hataya neden olan servisleri öldürerek sunucuyu restart edebilirsin belki.

PM'den bilgileri iletirsen göz atabilirim.

akşam mesaj geldi.. teknik elemanlarımız şu an kontrol ediyorlar durumu dedi. en kısa zamanda bilgi veririz dedi..

sunucu fransada..bilgiler derken kontrol paneli vereyim mi. sadece root girişi mi..

kontrol paneli herşey fransızca..root girişi de olmuyor..anca seri konsol'dan bağlanabiliyorum..

özel mesaj atma yetkim yok :)

PM etkinleştirildi.

Sorunu hala çözemediniz mi?

PM etkinleştirildi.

Sorunu hala çözemediniz mi?

SSH erişimi yok galiba ya da kapatıldı.

SSH root erişimi olmadan sunucu üzerinde etkili bir çalışma yapılamaz.

halen tam net cevap gelmedi Firmadan.. Sunucuyu alırken 2x160gb yazıyordu 2X olan 2.cisi yedek dimi..peki ilk hdd sorun olduysa 2. ile devam edemezmiyiz ?

halen tam net cevap gelmedi Firmadan..

Sunucuyu alırken 2x160gb yazıyordu 2X olan 2.cisi yedek dimi..peki ilk hdd sorun olduysa 2. ile devam edemezmiyiz ?

Disk iki bölümse birisi sistemin kurulduğu bölümdür.

Sistem kurulu bölüm bozulursa sunucu yeniden kurulum gerektirir.

İkinci bölüm bozulursa formatlanır ve yeniden kullanılır.

Bu kadar basit bir olayı neden çözememişler ilginç bir durum.

Hiç değilse root erişimini yapabilselerdi biz bakardık.

çözülmüştü geçen hafta ama başka sorun var..zaten iptal ettirdim sunucuyu 2 ay daha açık kalcak sonra bitecek kontrat... eke log dosyasını koydum. google da çok aramama rağmen bir net cevap bulamadım..apache restart da yapamıyorum :(

error_log.zip

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...