Jump to content
Sign in to follow this  
HeaveN

Google Sitemap Olayı

Recommended Posts

forum.bursa-linux.og olarak google 85.000 küsür olarak bizi indexlemiş. Forumda sitemap generator yok, şimdi google sitemap generator eklesek bunun ters bir etkisi olur mu? Konu hakkında bilgisi olanlar bakalım ne diyecekler. Aslın da forum olarak öyle çok büyük forum olmak gibi bir niyetimiz yok, reklama dayalı bir politikamız da yok. yani ters etki yaparsa da öenmli değil.

Ters etkisi olacağını sanmıyorum. Google zaten bazı zaman dilimlerinde tüm indexleri silip tekrar indexlemekte. Bununda sadece 1-2 bilinen nedeni var gerisi googleın sırrı :) Sitemap oluşturulmayan ve sonradan oluşturulan site sahipleri genelde indexlerinde büyük azalma olduğunu söylemekte fakat bu göze alınmaya değer bir risk. Yavaş indexlenmesinimi yoksa sitemap kurup yeniden indexlettikten sonra daha hızlı indexletmekmi daha mantıklı? Not: Sitemapı ilk kurduğunuzda 1-2 ay kadar hitlerinizde düşüş olabilir.

Ters etkisi olacağını sanmıyorum. Google zaten bazı zaman dilimlerinde tüm indexleri silip tekrar indexlemekte. Bununda sadece 1-2 bilinen nedeni var gerisi googleın sırrı :) Sitemap oluşturulmayan ve sonradan oluşturulan site sahipleri genelde indexlerinde büyük azalma olduğunu söylemekte fakat bu göze alınmaya değer bir risk. Yavaş indexlenmesinimi yoksa sitemap kurup yeniden indexlettikten sonra daha hızlı indexletmekmi daha mantıklı?

Not: Sitemapı ilk kurduğunuzda 1-2 ay kadar hitlerinizde düşüş olabilir.

Uzun vadeli yatırım olarak düşünüldüğünde iyi olabilir o zaman.

Uzun vadeli yatırım olarak düşünüldüğünde iyi olabilir o zaman.

Evet hatta olabilir değil olur. 1-2 sitemde yaptığım değişiklikleri sitemap ile aynı gün indexlettirdiğim olmuştu.

Hocam sitemap kurulu olsada olmasada alakası yok google ın siteni indexlemesi ile yani fark etmiyecek.

Hocam sitemap kurulu olsada olmasada alakası yok google ın siteni indexlemesi ile yani fark etmiyecek.

Ediyor :)

vBSEO forumlarında vBulletin için hazırlanan vBSEO modülünün mutlaka sitemap ile birlikte kullanılmalıdır diyor.

Tabii ki sitemap olmasa da siteniz googla tarafından indexlenir ama sitemap olursa daha hızlı indexlenir.

@Oscar bursa-linux.org için düşünülecekse eğer, ipb seo konusunda çok başarılı bir forum uygulaması. bursa-linux.org google'da birçok konuda ilk sayfada çıkıyor. Sitemap ters tepki yaparmı bilmiyorum ama eklenmesi birşeyi değiştireceğini sanmıyorum.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Create New...