Jump to content
Loneliness

Aquamplayer_radyo Hakkında!

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba...ben bu eklentiyi kurdum fakat şöyle bir sorunum var şimdi eklentide sorun yok çalışıyor ama nasıl; www.siteismim.com\index.html yazınca çalışıyor fakattt www.siteismim.com yazınca çalışmıyor....htaccess dosyasının içine yönlendirme yaptım fakat sınırsız bir döngüye girdi ve durmadan çokladı çokladı playeri anladımki bu çözüm değilmiş yaptıklarımdan biri (<meta http-equiv="refresh" content="10;URL=ornek_html2_ana.html">)...Çoğu sitede okuduğum şeye görede index.php dosyasının ismini değiştir deniyor. Bana ne kadar sağlıksız gelsede (yani sitenin diğer linkleri çalışmayacağı için) genede denedim sonuçta şu oldu. www.siteismim.com yazınca radyo açılıyor bu sefer sitem açılmıyor...tabi bu arada ben index.php dosyasının ismini anasayfa.php yaptım.index htmlin icindekileri düzelttim ftpden attım. herneyse normal şartlarda www.siteismim.com\anasayfa.php yazdığımda bomboş sayfa geliyor! deli ettti beni bir düşüncesi yada farklı bir çözümü olan varsa dinlemeye hazırım...Bu arada sitem joomla 1.0.12 sürümü forum da ipb 2.2.1 sürümü...cevap ve çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Şu şekilde bir index.html yarat ve ana dizine at!!

<html>
<head>
<title>siteadi.com</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-9" />

<style type="text/css">
frameset { 
	margin:0px;
	padding:0px;
	border:0px;
	background-color:buttonface;
}
</style>

</head>
<frameset rows="8,*" rows1="30,*" frameborder="0" framespacing="0" name="fst">
	<frame src="player/index.html" name="aquamp" frameborder="0" noresize>
	<frame src="site/index.php" name="main" frameborder="0" noresize>
</frameset>
<noframes></noframes>
</html>

</frameset>

Mavi yazılı kısıma player indexinin yolunu goster

kırmızı yazılı kısıma da site indexinin yolunu göster

ana dizinde

player.config.js

player.css

player.js

dosyalarının da olması gerek!!

player içinde kurulum anlatılıyor olması gerek..! bir bak!

bu mantıkla yapmak zaten en doğrusu başka bir sayfa yaratıp iki frame de açmak. yalnız bizim bir sorunumuz var. joomladan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama bu şekilde yapınca alt frame yani site kendini index.php ye atıp duruyor ve her atl sayfa indenx.htmlye gidip yenileniyor. ve her yanilenişte radyo toolbarı çıkıyor ve baştan alta kadar her yer toolbar oluyor.

Joomlada ana sayfa git gibi bi buton varsa onun yolunu index.php olarak vereceksin! index.html verirsen kendini yeniden başlatır!!

Joomlada ana sayfa git gibi bi buton varsa onun yolunu index.php olarak vereceksin!

index.html verirsen kendini yeniden başlatır!!

bunu nasıl anlıcaz bilmiyorum. htacsess dosyası ile açılan ilk sayfayı index.html yaptım. frame içine site adtresini direk yazınca böle oluyor. yani ww.siteismi.com şeklinde.

bunda hatacces ile ilgili bisey yapman gerekmiyor! orada yaptığın aquamp ile ilgili değişiklikleri kaldır!! index.html yi ayarla root a at joomla da ana sayfa ya dönmek için buton varsa. o butonun ayarlarını sitene yonlenecek şekilde yap.. örn: xxx.com yerine xxx.com/index.php yaz (eger doğrudan xxx.com dersen, siteyi index.html den açar ve player yeniden başlar. Tam yolu yazarsan frame içinde siteyi açar!!) Aynı şekilde forumu da ayarlaman gerek!! ana sayfa butonunda site ana sayfası tanımlıysa onda da tam yolu yazmalısın!!

Sitenin root dizininde index.html ve index.php var diyelim xxx.com yazınca ilk önce index.html yi görüyorsa sorunsuz olması gerek.

eğer yukarıda yazdığım da olmazsa (ki olması lazım!) siteni bi alt klasöre taşı!!

root

l-index.html

l-site

l-player

şeklinde yap

index.html dosyasını da aşağıdaki gibi yap ve roota at

<html>
<head>
<title>siteadi.com</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-9" />

<style type="text/css">
frameset {
	margin:0px;
	padding:0px;
	border:0px;
	background-color:buttonface;
}
</style>

</head>
</frameset>
<noframes></noframes>
</html>

cuneyt bunları denicem yarın...sonra buraya sonucu yazıcam ilgi ve alakan için cok tesekkür ederim dostum!

sorun şu:

siteyi http://www.siteismi.com olarak açınca joomlada index.php yi ilk sayfa algılıyor ve ona göre açıyor. bizim radyo için koyduğumuz index.html yi direk es geçiyor. yoksa http://www.siteismi.com/index.html diye açınca sorun yok. bunu .htaccess dosyasının içine DirectoryIndex index.html yazıp ilk dosyayı index.html görmesini sağlıyorum. fakat bu seferde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi açılıyor.

Resmi ekleyen

hımm

player dosyaların eksik değil dimi?

root

l-index.html

l-player.config.js

l-player.css

l-player.js

l-site

l-player

Sorunu hallettin herhalde?

Bende normal çıkıyor! sadece ufak 1-2 şey görünmüyor o da genişlik ve yükseklik ebatlarından kaynaklanıyor!!

Resmi ekleyen

Benim verdiğim şekilde ayarladıysan index.html yi ben kendime göre ayarlamıştım.

satırındaki yerlerle oyna biraz... playerin alt kısmı tam görünmüyor sanki..

tam hatırlamıyorum ama gerçek ölçüleri 12 24 gibi biseydi glb..

:) en baştan beri anlatmak istediğim oydu yanlış bir yöntem özledim sanırım anlatımımda herneyse! çözecem çözecem bir şekilde!

Sunucu apache ayarlarına göre index.html, index.htm, index.php olarak dosya sıralaması ayarlanır. Çoğu sistemde aynı yerdeki index.htm veya html dosyası aranır bulunamazsa index.php dosyası açılır. Sistem öyle yani.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...