Jump to content
Sign in to follow this  
HeaveN

Bursa Linux - Forum kuralları

Recommended Posts

Forum kuralları

1 - Yazım kurallarına dikkat edelim ve Türkçemizi doğru kullanmaya dikkat edelim.

2 - Forumumuzda crack, serial, mp3 gibi konuların konuşulması ve paylaşımının yapılması kesinlikle yasaktır.

3 – Serial, crack vs gerektiren programların Linklerini forumdan paylaşmak da yasaktır.

4 - Bu kurallara uymayı düşünmeyenler için başka forumlar var oraları takip edebilirler.

5 - Bursa-Linux (Linux Ağırlıklı )forumu bilgi paylaşım forumudur. Diyeceksiniz ki “Bu diğer bölümler neden?” onlar da bizim ortak sorunlarımız ve beraber çözüme ulaşabilmemiz içindir ve burası Linux forumu olmasına rağmen Windows da konuşulabilir.

6 - Propagandaya ve tartışma ortamına neden olabilecek (spor, siyaset gibi)konuları tartışmak yasaktır.

7 - Mesajlarımızın başlıları yazım kurallarına uygun yazmaya dikkat edelim. Tamamı büyük harften oluşan başlıkların okunmayı zorlaştırdığından kullanmak yasaktır.

8 – Forum başlıkları sorunu ifade edebilecek ve diğer üyelerin anlayabileceği şekilde anlaşılır yazılmasına dikkat edilmelidir. Konu başlığı soruyu ifade edilecek şekilde olmazsa sorunuz yanıtlanmayacaktır.

9 - Birden fazla isimle kayıt olmak yasaktır, forum yönetimi gerek gördüğünde üyeliklerin tümünü silebilir.

10-Özel mesaj yoluyla soru sormak kesinlikle yasaktır ve uyarılmaksızın banlanırsınız. Bu konudaki kural kesindir. Bu kural ısrarla ihlal edilmeye devam edildiğinden üyelerin Özel Mesaj sistemi kapatılmıştır.

11-İleti yazdıktan sonra "buraya bakar mısın" gibi Özel Mesaj ile bildirmek 10. kural da olduğu gibi uyarılmadan banlanırsınız.

12- Forum yönetimi gerekli gördüğü durumlarda üyelikleri mesaj sayısına bağlı olarak silme hakkını saklı tutar.

13-warez script dağıtım gruplarını isimnlerinin forumda kullnılması yasaktır, gerekiyorsa kısmi olarak kullanılabilir(group gr** gibi).

14-Bursa Linux forumları wareze karşı olduğundan wareze teşvik edici, özendirici veya yol gösterici mesajlar yasaktır.

Bursa-Linux’un politikası çok fazla üye ve hit toplamak değildir. Çok fazla üyemizin olması değil iyi üyelerimizin olmasını isteriz.

Forum kuralları gerekli görüldüğü durumlarda değiştirilebilir, onun için arada sırada forum kurallarını gözden geçirmekte fayda vardır.

Önemli : Forumda yapılan bazı haberler üyelerin genelini ilgilendireceğinden üyelerimiz durumdan mail yoluyla haberdar edilir. Size gelen maillerden şikayet etmeden önce dilerseniz kontrol panelinizden admin mesajlarını almayı kapatabilirsiniz.

Sonradan “ben mesaj almak istemiyorum”, neden bana sürekli mesaj gönderiyorsunuz gibi şikayet etmenizi istemeyiz.

Foruma üye olmuş olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Burada belirtilen kurallar temiz bir forum oluşturmak için gereklidir ve üyelerimizin konulardan daha iyi yararlanabilmesi için hazırlanmıştır.

Forum yönetimi forum kullarını gerektiğinde değiştirme hakkını saklı tutar.

Edited by Oscar

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...