Jump to content
Sign in to follow this  
Zülfik@R

MyBBDestek Türkçe Çevirisi

Recommended Posts

Uzun uğraşlardan sonra nihayet sitemizin çevirisini çıkarıyoruz. Çeviri yapılırken karakter ve imla hatası yapmamaya özellikle dikkat ettim. Hatta 2 kez de kontrol ettim. Çevrilmeyen İngilizce hiç bir kelime kalmadı. Yine de gözümden kaçan hatalar veya Türkçeye yanlış çevirdiğim kelimeler olabilir. Bunları forum içerisinde lütfen belirtiniz.

Not: Admin ayarları (admin settings) kısmı veritabanında olduğu için ayrı bir işlem yapmak gerekiyor. Ve çevrilmesi çok uzun bir bölüm. Onun için gerekli çeviriye başladım. Bittiğinde onu da yayınlanacak ve forumunuz %100 Türkçe olacak.

Çeviri: MyBB Türkçe Çevirisi

Çeviren: Arno

MyBB Versiyon: 1.2.1

Çeviri Versiyon: 1

Kullanım Şartları

• Copyright bölümündeki 'Türkçe Çeviri: Arno' bölümünü kesinlikle kaldırmayınız. Lütfen emeğimize saygı gösterin.
  • Çeviride dikkatinizi çeken hatalar olursa bize bildirmelisiniz.
  • Bir yerde yayınlamak isterseniz www.mybbdestek.com dan alıntı olduğunu söylemeden yayınlamayınız. Copyright bölümünde ve bazı yerlerde değişiklik yapsanız bile çevirinin bize ait olduğunu rahatça ortaya çıkaracak bilgiler bende gizlidir.
Kurulum
  • Ekteki zip ile sıkıştırılmış dosyayı indirip zip içindeki dosyaları çıkarın.
  • Bu işlemleri yapmadan önce pluginlerinizi kaptınız.
  • MyBB 1.2.1 Çeviri klasöründeki FTP klasörü içindeki klasör ve dosyaları forumunuzun ana dizinine yükleyin.
  • Şimdi Admin Cpden Türkçe Çevirisini aktif hale getirin. (admin cp-->board setting-->change-->general configuration içerisinde Türkçe seçeceksiniz.)

• Bu işlemleri yaptıktan sonra kullandığınız pluginleri kapatıp tekrar açmanız önerilir.
Çeviriyi tamamlamak için lütfen aşağıda belirtilen konuları okuyunuz.

http://www.mybbdestek.com/RE-yerine-Cvp-t-380.html

Çeviri Hakkında: Bu çevirinin %90dan fazlasını (arno) kendim çevirdim. Kalan kısımda OGtr yardımcı oldu. Ayrıca birkaç arkadaşın daha yardımı dokundu. (Dragonfever, texasli…) Yardımı dokunan herkese teşekkür ederim.

Çeviride Kullanılan Kaynaklar: Kişisel İngilizce-Türkçe sözlüğüm ve www.seslisozluk.com .

Artık MyBB forumunuzu %100 Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Rar Şifresi:www.mybbdestek.com

MyBB_20T_FCrk_E7e_20_C7eviri.rar

Teşekkürler, MyBB yeterince tanınmıyor. Yeterince tanınması için desteğini bekliyoruz. ;)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Create New...