Jump to content
Sign in to follow this  
Deutscher

Hoşgeldin Panelinde Avatar Gösterimi

Recommended Posts

Aşağıdaki düzenleme, Unreal Portal ana sayfasındaki Hoşgeldin Paneli'ne avatarınızı ekleyecektir.

1) Aşağıdaki adımlarda değiştireceğiniz dosyaların ve kodların yedeğini alın!

2) ./sources/action_public/uportal.php dosyasında

Bul:

$data['avatar'] = $this->ipsclass->get_avatar( $member['avatar'], 1,
				$member['avatar_size'] );

Bununla değiştir:

//**** Start Avatar Fix ****//
				$avatar_query = $this->ipsclass->DB->query("SELECT * FROM ibf_member_extra WHERE id = " . $this->ipsclass->member['id']);
				$avatar = $this->ipsclass->DB->fetch_row($avatar_query);
				$data['avatar'] = $this->ipsclass->get_avatar( $avatar['avatar_location'], 1, $avatar['avatar_size'], $avatar['avatar_type']);
				//**** End Avatar Fix ****//

3) Admin Panel'de Look & Feel->Skin Manager -> kullandığınız skin -> Edit Template HTML -> skin_uportal -> WelcomePanel içeriğini aşağıdaki kod ile değiştirin:

<tr>
				 <td class='row1' colspan='2'>
					 <table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="4">
		<tr>
<td align="center" valign="middle" class="row1">{$data['avatar']} </td>
<td rowspan="2" class="row1">
{$this->ipsclass->lang['last_visited']} {$data['lastv']}.<br/>
{ipb.lang['there_has_been']} <b>{$data['posts_since']}</b> {ipb.lang['posts_in']} <b>{$data['topics_since']}</b><br/>
{ipb.lang['topics_since_last_visit']}<br/> <br/>
<a href="{$this->ipsclass->base_url}act=Search&CODE=getnew">{$this->ipsclass->lang['view_newposts']}</a></td>
<td class="row1">
{$this->ipsclass->lang['total_topics']} {$data['stats']['TOTAL_TOPICS']}<br/>
{ipb.lang['total_posts']} {$data['stats']['TOTAL_POSTS']}<br/>
{ipb.lang['mem_count']} {$data['stats']['MEM_COUNT']}<br/>
</table>
</td>
</tr>

Örnek gösterim

Resmi ekleyen

Tam Unreal portalın beklentilerimi karşılamadığını düşüyordum ve kendim bir portal yazayım diye düşünürken Unreal Solutions''ın tarafından Unreal Portal'ın 2.2.0 sürümünün hazırlandığını ve Beta Tester'lara gönderildiği haberini aldım.

Bu sürümün çıkmasını bekleyeceğim ve beklentilerimi karşıladığına emin olursam yeni bir portal yazmama gerek kalmayacak.

Bu mesajı yazdığım zamanı düşünüyordum da Unreal 2.2 çıkana kadar ben kendi portalımı yazmış bulunuyorum, hem de 15 gün gibi kısa bir sürede. :)

Ben unreal portal kuruyorum, yeri burasımı bilmiyorum ama değilse kusura bakma OSCAR.

Gerekli tüm adımları yaptım. son olarak

www.siteniz.com/portal_install/index.php bunu browserda çalıştırıp portalınızı kurmanız...

Kurulumu yaptıktan sonra da portal_install klasörünün ya ismini değiştirin ya da silin... kaldı.

browserin neresi olduğunu ve ne yapmam gerektiğini acil söylerseniz çok sevinirim.

Şimdiden tşk ler...

Unrela Portal zip'in içinden portal_install diye bir klasör upload etmiştiniz, onu silmeniz gerekiyor. :)

tamam oscar onu biliyorum ama benim anlamadığım

www.siteniz.com/portal_install/index.php bunu browserda çalıştırıp portalınızı kurmanız...

browser ne oluyor yada neresine "www.siteniz.com/portal_install/index.php" yazacaz bunu anlaadım...

tamam şimdi anladım saol oscar...portal_install' u sildim, www.siteniz.com/portal_install/index.php site adresime göre yazdığım halde açılmadı açılmama sebebi ne olabilir, dosya yı upload ettim ve gerekli düzenlemeleri de yaptım ama açılmıyo...

www.siteniz.com/portal_install/index.php diye girdiğimde

Not Found

The requested document was not found on this server.

Web Server at cevreboard.com

www.siteadı.com diye girdiğimde ise

IPB WARNING [2] load_language(D:\home\cevreboard.com\httpdocs/cache/lang_cache/tr/lang_uportal.php): failed to open stream: No such file or directory (Line: 1691 of \sources\ipsclass.php)

hatası veriyooo...

IPB WARNING [2] load_language(D:\home\cevreboard.com\httpdocs/cache/lang_cache/tr/lang_uportal.php): failed to open stream: No such file or directory (Line: 1691 of \sources\ipsclass.php)

düzelttim şimdi de

IPB WARNING [2] load_template(D:\home\cevreboard.com\httpdocs/cache/skin_cache/cacheid_2/skin_uportal.php): failed to open stream: No such file or directory (Line: 1360 of \sources\ipsclass.php)

hatası veriyooo. gariplik skin_uportal.php diye bir dosya yok....

O sorunu şu şekilde çözebilirsin.

portal_install klasörünü tekrar upload et;

cache klasörünün ve içindekilerini chmod 777 olduğundan emin ol.

Kurulumu tekrar yap;

www.siteniz.com/portal_install/index.php

Sorun çözülmesi lazım. ;)

cache, lang_cache, skin_cache klasörlerin isimlerini chmod 777 ile değiştirmem mi gerekiyor, pek anlayamadım hocam...

cache, lang_cache, skin_cache klasörlerin isimlerini chmod 777 ile değiştirmem mi gerekiyor, pek anlayamadım hocam...

İsimlerini değil erişim ayarlarını değiştirmen gerekiyor. Hangi ftp programını kullanıyorsan onunla bağlandığında chmod klasörünün üzerine geliyorsun ve sağ tuşa bastığında chmod değiştirme ile ilgili bir menu olması lazım oradan yapacaksın. :)

Bu işlemi klasörün içindeki bütün dosyalara tek tek yapman gerekiyor.

ben cuteftp 8.0 kullanıyorum, dosyanın üzerine sağ tuşla tıklyorum, properties / CHMOD çıkıyor ve tıkladığımda aşağıdaki resim çıkıyo. burada da değiştirecek bir şey bulamıyorum :mellow:

Resmi ekleyen

Kusura bakma biraz acemiyim, dediğini yaptım ama kaldım bu şekilde. benim ftp programım ile ilgili olabilirmi...

Bir yanlışlık olmasın? Bu şekilde görünecek. Yalnız dosyanın erişim ayarlarını(chmod) ftp'de yapacaksın.

Resmi ekleyen

Filezilla yı kurdum onda dosyayı sağ tuşla tıkladım dosya özellikleri çıktı. orada sayısal dğerler xxx vardı oraya 777 yaptım. tamam bütonu falan yoktu o şekilde yaptım ama hiç bir şey değişmedi...

http://siteadı.com/portal_install/index.php diye girdiğimde yine aynı sorun çıkıyoo

Buraya girdikten sonra aynı sorun çıkıyor dediğin sorun nedir onu anlamadım. Oraya her seferinde girmene gerek yok, kurulumu yaptın mı orayı zaten silmen gerekiyor.

oscar sinir etti beni bende başa döndüm, unreal portalı sen bir ara kullandın tavsiyede etmiştin onun için kurayım demiştim ama vaz geçtim, daha doğrusu beceremedim.. ben MK 1.1 kurmaya karar verdim, :rolleyes: bakalım onu becerebilecekmiyim... Senide uğraştırdım kusura bakma. Kolay gelsin...

Oscar, dayanamadım bir daha deneyim dedim ama bu seferde ftp de forum içersindeki dosyalar yok oldu... yanii /httpdocs/forum içine girdiğimde birşey çıkmıyor...Bunlar neden kaybolur, cute,fozilla ve smartla da baktım hiçbirinde gözükmüyooo, kurulumda yarım kaldı. siteyide düzeltemiyorum.. Bundan sonra bir daha kurmayı denersem...

Oscar, dayanamadım bir daha deneyim dedim ama bu seferde ftp de forum içersindeki dosyalar yok oldu...

yanii /httpdocs/forum içine girdiğimde birşey çıkmıyor...Bunlar neden kaybolur, cute,fozilla ve smartla da baktım hiçbirinde gözükmüyooo, kurulumda yarım kaldı. siteyide düzeltemiyorum..

Bundan sonra bir daha kurmayı denersem...

Dosyaların neden görünmediğini hostu aldığınız yere sormanız daha doğru olur.

Teknik bir sunucu sorunu olabilir.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Create New...