Jump to content

Sinemazi

Üye
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Sinemazi


 1. Kapanmadı, yeni ve kendine özgü yerine taşındı. ;)

  http://www.ipbaccess.com

  İletiyi atarken açılıp açılmaması (lisans vs) konusunda tartışma yapıyordunuz. ''IPB destek bölümü bursa-linux forumundan ayrıldı ve kendi domaini üzerinde hizmet vermeye başlamıştır. '' bannerin altında bu yazı vardı ama link yoktu. Sonradan eklediniz sanırım. :) Böyle daha güzel oldu, ipb kullanmıyorum ama kullananlar faydalanacaklardır. Hayırlı olsun Oscar.

 2. Oscar, bütün dosyaları upload ettim. Direk script klasörünü attım zaten. Ama bir türlü düzelmedi bu hata. Erişemediği config.php dosyayı olabilir mi?


 3. Bir script kurmaya çalışıyorum fakat, You don't have permission to access / on this server. Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. -------------------------------------------------------------------------------- Apache/1.3.37 Server at ************.net Port 80 hatasıyla karşılaşıyorum, config.php'den gerekli ayarlamaları yaptım ama yine aynı hatayı veriyor.


 4. BoastMachine - Chmod Ayarları

  blog/ - 777 (Anasayfa)

  /blog/backup - 777

  /blog/files - 777

  /blog/templates - 777

  /blog/rss - 777

  /blog/bmc/inc/lang - 777

  /blog/bmc/inc/vars - 777

  /blog/bmc/inc/vars/cache - 777

  Google tags ; BoastMachine chmod ayarları, BoastMachine chmod, BoastMachine kurulumu, hazır blog, blog sitesi, blog sitesi açmak, blog nasıl açılır, blog sitesi kurmak.

  Hedef seo : http://www.google.com.tr/search?hl=tr&...ta=lr%3Dlang_tr :)

  :mf_popcorn:


 5. BoastMachine İle İlgili Soru ve Sorunlarınız

  Benzer bir blog uygulaması olan Wordpress ile ilgili döküman ve yardım dosyalarını (Türkçe) internette bulmak mümkün. Fakat aynı durum BoastMachine için geçerli değil.

  BoastMachine ile ilgili (Kurulum, Skin vb) her türlü sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz.


 6. Quickgal - Foto Galllery Script

  Resmi Web Sitesi : http://www.andyydev.com/QuickGal

  Demo : http://andyydev.com/QuickGal/index.php

  Admin panel : http://andyydev.com/QuickGal/admin/index.php - User: admin - Pass: demo123

  Download : http://www.andyydev.com/dl/QuickGal.zip

  Generate FREE license : http://andyydev.com/genkey.php?s=QuickGal

  -------------------------------------------------------------------------------------------

  Foto Galllery Scriptleri - 23.07.2007

  Oscar : Gallery

  Sinemazi : Zenphoto - Quickgal

  Oscar - 1 :rolleyes:

  Sinemazi - 2 :whistling:

  :mf_popcorn:


 7. Anasayfadaki fotoğrafların piksel değerleri ayarlanamıyor sanırım, değerleri birbirinden bağımsız. sourceforge : :mf_popcorn: Biraz daha geliştirilmesi lazım.


 8. Coppermine ve 4images kullandım. İkiside ücretsiz olmasına rağmen gerçekten kaliteli scriptler. Coppermine, 4images'e oranla (toplu fotoğraf ekleme ve fotoğrafları düzenleme vb) konularda biraz daha ağır basıyor. Çoğu foto gallery scriptinde editleme ve düzenleme yapma gibi bir şansımız olmuyor. Küçüçük değişiklikler büyük sorunların oluşmasına neden olabiliyor. Kullanım açısından ele alacak olursak coppermine hepsine oranla daha kullanışlı diyebilirim. Görünüm açısından plogger daha sade ve hoş görünüyor. Eğer çoklu kategori ve albüm oluşturulacaksa plogger yeterli kalamayabilir o yüzden coppermine tercih edilmelidir.


 9. @Oscar bursa-linux.org için düşünülecekse eğer, ipb seo konusunda çok başarılı bir forum uygulaması. bursa-linux.org google'da birçok konuda ilk sayfada çıkıyor. Sitemap ters tepki yaparmı bilmiyorum ama eklenmesi birşeyi değiştireceğini sanmıyorum.

×
×
 • Create New...