Jump to content

uggur

Üye
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by uggur


 1. Çok iyi hatırlıyorum sanırım geçen sene yaz dönemiydi. İlk ipb ile tanıştığımda mji bulmuş herkes oradan soru ve sorunlarını aktarıp kolayca cevap alıp çözebilirsin demişti. Forumu kurup sorunlar ve yapmak istediklerim piyasaya çıkınca orada konular açmıştım. Öyleki çoğuna cevap bile yazılmamıştı. Fakat asıl üzücü yanı bu alanda isim yapan o forumda sadece benim değil, daha birçok kişinin sorunları cevaplanmıyor yada çok geç cevap buluyordu. İşte o sinirle googleda bursalinuxu buldum ve o gün bugün ipb için sürekli bu sitedeyim. Site gayet yeterli ve düzeyli. Başta oscar hocam olmak üzere sorunlarımız konusunda bilgisi olanlar hemen yardımcı olmaktalar. Açıkçası ipb nin kapanma konusu beni çok üzdü. Fakat aynı kadro ile başka bir site açıp linux ile ipb ayırılırsa daha iyi olur. Çünkü ipb bölümü bir linux forumunda kamburluk yaratabilir. Linux alanında bu forumun gelişmesinde yavaşlatıcı olabilir. Bu nedenle bu kadro farklı bir siteye taşınırsa hem o site hemde bu forum çok rahat kalkınır diye düşünüyorum. Fakat şunu bilmenizi isterimki IPB konusunda türkçe kaynak olarak bu siteden ötesini tanımam. Bu arada elimizden gelicek birşey olursa oscar hocam sadece istemeniz yeterli, olabildiğince her konuda sizlere yardımcı olmak isterim.


 2. Tüm dosyalara daha öncede bakmıştım gene baktım içinde next kelimesi geçen yer yok :S

  Neyse öyle kalsın çok sorun değil.

  Bi sorum daha var. Yazdığım yazıların tamamı gözüküyor. Tercihlerden özeti işaretliyorum ama hala tam gözüküyor ne yazıkki :( acaba başka bi ayarmı lazım yoksa scriptimdemi bi hata var?

  O zaman o next previous u yapan bir eklenti. plug-inlerini kontrol et. Hangi eklenti yapıyorsa onu notepadle açıp içine bak :mf_popcorn:

  Yazını yazdığın yerde bölünmesini istediğin yere görsel kod sekmesinden kodu seçip şunu yaz

  <!--more-->

  veya şurayı tıkla ;)

  Resmi ekleyen


 3. Ters etkisi olacağını sanmıyorum. Google zaten bazı zaman dilimlerinde tüm indexleri silip tekrar indexlemekte. Bununda sadece 1-2 bilinen nedeni var gerisi googleın sırrı :) Sitemap oluşturulmayan ve sonradan oluşturulan site sahipleri genelde indexlerinde büyük azalma olduğunu söylemekte fakat bu göze alınmaya değer bir risk. Yavaş indexlenmesinimi yoksa sitemap kurup yeniden indexlettikten sonra daha hızlı indexletmekmi daha mantıklı? Not: Sitemapı ilk kurduğunuzda 1-2 ay kadar hitlerinizde düşüş olabilir.


 4. bende dogru sekilde yaptım hatta phpyi düzelttim bu hatada kaldı :) ya bu ipb joomla entegre olmadan şöyle bulsam süper olcaktı :( bu senin verdiğin tam bnm aradığım...

  Ama keşke çalışsa :rolleyes: Belkide biz biryeri atlıyoruz ama nereyi :thinking:

 5. Evet entegreden olabilir bende 1,5 ay uğraşmışımdır olmamıştı. Şuan sendeki hata dosyadan forum yolunu yanlış verdiğin olmalı. Ben tüm hataları almıştım deneye deneye gerçi hatırlamıyorum ama olmamıştı :( şöyle denermisin bi : $forum_path = $params->get( 'forum_path',"http://www.site.com/forum/" ); birde şunu : $forum_path = $params->get( 'forum_path',"http://www.site.com/forum" );


 6. Olmadı hocam, linki tüm ayarları değiştirip denememe rağmen olmamıştı. Şuan joomlayı kaldırdım zaten ama isterseniz eki indirip birde siz deniyin


 7. google earth pro denerseniz bir kaç yüz metreye kadar bile yaklaşabildiğini görebilirsiniz. :)

  İnanılmaz güzel görüntüler yakalayabiliyorum.

  Geçen gün bu merak yüzünden nasaya ait yine google earth tarzı program bulup indirmiştim. Google earth proyuda indirip 2sini deneyeceğim. Tavsiyeniz için teşekkürler. Hatta şu nasanın zımbırtısını bir kurayım bakayım :lol:

 8. Bu konuda haklısın ama Internet biraz özgür bir oratm olduğu için şimdilik elden fazla bir şey gelmiyor ama dediğiniz gibi duyarlı olmakta fayda var. :)

  Fakat özgürlük bir başkasına zarar verebiliyorsa bu pekde iyi değil. Örneğin spam yapan birisi geçicide olsa emeğimizle yaptığımız sitelerin hitleri başta olmak üzere maddi olarakda gasp etmekte. Elden birşey gelmiyor dediğiniz gibi fakat bişekildede üzerimize düşeni yapmalıyız sanırım :) Burdan tüm arkadaşa bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyorum. :)

 9. Hergeçen gün kalitesinin düştüğü internet için artık birşeyler yapalım. Ücretsiz hostinglere forum kurup veya cms kurmayı öğrenen herkez piyasada webmasterım diyerek dolaşmakta. Üstüne üstlük olayın birde spam boyutu var. Googleda hastane sitesi ararken uygunsuz sitelerle karşılaşmak artık çok doğal olmaya başladı. Gözünü para hırsı bürüyen bilinçsiz insanlar yüzünden, internetimizin kirlenmesine izin vermeyelim. Aslında yapacağınız şeyde çok kolay, aşağıdaki verdiğim linki favorilerinize ekleyip, tespit ettiğiniz her spam sitesini Google'a rapor etmek. Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım, lütfen...

  http://www.google.com.tr/contact/spamreport.html

×
×
 • Create New...